Rüyada tanıdık bir kadınla kucaklaşmak

Rüyada tanıdık bir kadınla kucaklaşmak

Rüyada iş yerinden birisinin boynuna sarıldığını gör­mek, veya rüyada tanıdık bir kadınla kucaklaşmak rüya sahibinin ömrünün uzayacağına işarettir derler.

Bir kimse, rüyasında bir ölmüş kişinin veya ölünün boynu­na sarılır  ve ondan ayrılmak istemediğini görürse, bu rüya rüyayı görenin öleceğine işarete yorumlanır.

Rüyasında bir kadınla sarıldığını (kadının boynuna sarıldığı­nı) gören kimsenin, ahiret işlerini bıraktığına ve dünya hayatına sarıldığına yorumlanır. Çünkü kadın dünyalıktır.

Rüyada bir erkekle sarıldığını (birbirine sarıldığını) görmek ise, karşılıklı yardımlaşmaya yorumlanır. Sarılma genelde aradaki sevgi ve dostluğa işarettir. Bir kişinin rüyasında tanıdığı biriyle kucaklaşıp boynuna sa­rılması, rüya sahibinin, o sarıldığı kişiyle çok oturup kalkmasına, onunla ahbap olmasına işarettir.

Rüyada birinin boynuna sarıldığını gör­mek, uzun ömre işâret eder. Bazen de rüyada bir insan ile kucaklaştığını görmek, güzel konuşmaya ve güzel cevap vermeye delalettir. Ayrıca rüyada bir kimse ile kucaklaş­mak, nikaha ve iyi geçinmeye de işâret eder. Yine rüyada bir kimse ile kucaklaştığını görmek,  barışmaya, sevgi ve dostluğa, yolculuk yapmaya, sefere çıkmış birisinin yolculuktan dönmesine, üzüntü ve kederlerin gitmesine yorumlanır.